Bu "Instagram Hesap Çalma" Yöntemlerine Dikkat Edin!

Instagram çalma bu işi profesyonel olarak yapan kişiler kadar internetten buldukları belirli programlar ile herkesin yapabileceği bir iştir. Bu sebeple bir hesap açtığınızda muhakkak art niyetli insanlara karşı bazı koruma yöntemleri belirlemeniz gerekir.


Yüksek takipçiye sahip hesaplar daha çok göz önünde olduğu için çalınma olasılıkları da daha yüksektir. Hesabınızı koruma altına aldığınızda çalınmasını imkansız hale getirebilirsiniz. Instagram hesabınızın çalınması pek çok yolla gerçekleşebilir. Üye olurken seçtiğiniz şifreniz tahmin edilmesi zor olabilir. Fakat kayıt olurken kullandığınız mail adresiniz ele geçirilirse bu adrese bağlı olan hesaplarınız da elinizden gidebilir.


Kahve fiyatına binlerce Instagram takipçi anında profilinizde!

Şifresiz İşlem | Hızlı teslimat | 3D Güvenli Ödeme | 7/24 Canlı Destek


Bu durumu engellemek için uygulamanın size sunduğu bazı özelliklerken yararlanabilirsiniz. Ayarlar kısmına giriş yaparak iki faktörlü kimlik doğrulaması yazan yere tıkladığınızda sizin belirleyeceğiniz bir güvenlik kodu seçeneği ile hesabınız için ekstra koruma sağlanır.


Yaptığınız bu özellik bir başka cihazdan hesabınıza giriş yapmaya çalışıldığında kaydetmiş olduğunuz cep telefonuna bir kod gönderilmesini sağlar. Bu kodu istenilen bölgeye girmediğinizde hesabınıza da giriş yapılamaz. Instagram şifre kırma böylece daha zor hale gelmiş olur.


Telefonla girişi onayladığınız sürece sizin ya da sizin izin verdiğiniz kişinin haricinde kimse hesabınıza erişim sağlayamaz. Hesabınızı açar açmaz koruma yöntemlerini aktif hale getirirseniz sağlıklı bir kullanım olacak ve gelecekte hesabınızın çalınmasına karşı önlem almış olursunuz.


Instagram Hesap Çalınmasını Engelleme

Hacker dediğimiz kişiler şifrenizi kırarak ya da hesap çalmak için tasarlanmış programlar kullanarak hesabınızı sizden çalabilir. Bu durumu engellemek mümkündür ve yine uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir.


Hesap çalma durumları yalnızca şifre kırma yöntemiyle olmayabilir. Telefonunuza indirdiğiniz bazı uygulamalar sizden bazı bilgilerinize erişim ister. Eğer güvenilmeyen bir uygulama ise sizin tüm hesaplarınızı internet hırsızlarının erişimine açabilir. Bu sebeple telefonunuza indirdiğiniz programlara dikkat etmelisiniz. Instagram şifre kırma programı olarak kullanılan çeşitli uygulamalar vardır ve ilgili insanlar bu yazılımları kötü niyetler ile kullanırlar.


Hangi uygulamaların sakıncalı ya da güvenli olduğunu Instagram hesabınızdan anlayabilirsiniz. Profili düzenle sekmesine giriş yaparak orada izin verilen uygulamalar sekmesine tıkladığınızda kullanılmasının güvenli olduğu programların listesi çıkar. Bu programlar haricinde indirdiğiniz başka uygulamalar varsa telefonunuzdan silerek kurtulabilirsiniz.

Üye olduğunuzda tahmin edilmesi imkânsız bir şifre belirlemek de koruyucudur. Bazı bilgisayar korsanları şifre kombinasyonları deneyerek çoğu hesabı çalabilecek donanıma sahiptir. Bu sebeple içerisinde harf, rakam, sembol olan çok değişkenli bir şifre belirlemeniz sizin için faydalı olur.


Uygulamaya mail adresinizle üye olduğunuz için mail adresinizi de koruma altına almanız önemlidir. E posta adresinizin belirlediğiniz şifrenizi sık sık değiştirmek güvenliğinizi sağlar. Her uygulama için aynı şifre kombinasyonunu asla kullanmamalısınız. Bu şekilde bir şifreniz kırıldığında tüm hesaplarınız çalınmış demektir. Yalnızca kendi erişiminizin olduğu bilgisayarları kullanmak sizin için daha güvenlidir.


Instagram Hesap Kurtarma

Instagram hesabı çoğu internet korsanının hedefinde olabilir ve pek çok hesap çalma yöntemi vardır. Bu yöntemlere karşı hesabınızın güvenliğini sağlamak size bağlıdır. Evinizde değil de iş yerinizde ya da farklı bir yerde size ait olmayan bir cihazdan hesabınıza giriş yaptıysanız mutlaka çıkarken tüm bilgilerinizi sildiğinizden emin olmalısınız. Insta hesabım çalındı yazarak internet arama motorlarından korunma yöntemleri de araştırabilirsiniz.


Farklı bir cihazdan girdiğinizde programın size sunduğu şifrenizi kaydedin seçeneğini de asla kabul etmemelisiniz. Popüler bir hesabınız varsa tüm bu yöntemlerle hesabınızın güvenliğini sağlamanız daha önemlidir. Çalınan hesapların geri alınması çoğu zaman imkânsız olur.


Hesabınızın çalınmasını önlediğinizde kullanımı da daha güvenli bir halde yapabilirsiniz. E ticaret hesabınız varsa bir çalınma durumu ile karşılaşırsanız tüm müşterileri tekrar toplamak sizin için zor olabilir. Bu nedenle önlemleri baştan almak oldukça önemlidir.


Sizden başka biri hesabınıza girmiş mi diye kontrol ederek de güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Uygulamanın ayarlar kısmına giriş yaparak giriş hareketleri bölümüne tıkladığınızda burada hesabınıza giriş yapan cihazlar ve konumları gözükür.


Eğer sizin olmayan bir konum ve cihazdan giriş yapıldığını görürseniz hemen hesabınızın şifresini değiştirmelisiniz. Hesap şifresiyle birlikte üye olurken kullandığınız mail adresinin şifresini de değiştirmelisiniz. Tüm bu önlemleri belirli aralıklarla uygulamak sağlıklı bir kullanım için önemlidir.


Kahve fiyatına binlerce Instagram takipçi anında profilinizde!

Şifresiz İşlem | Hızlı teslimat | 3D Güvenli Ödeme | 7/24 Canlı Destek