Programsız Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Instagram silinen mesajlar pek çok kişi tarafından geri getirilip getirilemeyeceğine dair merak konusu oluyor. Özel mesajlaşma alanı olan yerde çoğu kişi paylaşılan fotoğraflar hakkında yorum yapabiliyor ya da buradan karşılıklı görüşmeler gerçekleştirebiliyor.

Bazı durumlarda konuşmalar çok fazla olduğunda aradığınız bir yorumu ya da arkadaşlarınızın herhangi bir mesajını bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu sebeple mesajları silme özelliğini kullanarak mesaj kutunuzu boşaltabilirsiniz. Bu temizliği yaptığınız sırada silmemeniz gereken bir mesajı da silebilirsiniz. Böyle durumlarla çokça karşılaşan kişiler silinen mesajların geri getirilip getirilemeyeceğini merak ederler.

Halihazırda Instagram uygulaması size sildiğiniz mesajları geri getirme gibi bir özellik ne yazık ki sunmuyor. Üçüncü şahısların yaptıkları bazı programlar da size mesajları geri getireceğini iddia etse de işe yarayan bir program henüz yok. Bu tarz programları telefonunuza indirdiğinizde sizden kullanıcı adınız ya da şifreniz gibi kişisel bilgileri istiyorlar. Eğer bilgilerinizi verirseniz de hesabınızın güvenliği riske giriyor ve hesabınız çalınabiliyor.

Play Store kısmına bu tarz bir program için arama yaparsanız karşınıza birçok birbirine benzeyen program çıkacaktır. Fakat bu programların hiçbiri işinize yaramaz. Bu sebeple bu programlara karşı dikkatli olup telefonunuza asla indirmemek sizin için daha güvenlidir.

Yapabileceğiniz tek yöntem eğer ulaşmanız gereken mesaj çok önemli bir konudaysa mahkeme ile mesajı geri alabilmek için başvuru yapmak.


Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Iphone

Yanlışlıkla sildiğiniz mesajlar sizin için çok önemliyse örneğin işinizle alakalıysa mahkeme yoluna başvurabilirsiniz. Fakat bu yöntemin kesin bir sonuç getirip getirmeyeceği belli olmaz. Instagram eski mesajları geri getirme için mahkemeye başvurursanız mahkeme dosyası ile birlikte uygulamanın yöneticilerine mesaj atabilirsiniz. Gerisi onların inisiyatifine kalmış olur.

Mesajları getirebileceğiniz bir yol şu şekilde gerçekleşebilir; eğer konuştuğunuz bir arkadaşınızla kavga edip engellediyseniz onunla mesajlaşmalarınız da otomatik olarak mesaj kutunuzdan kalkar. Bu şekilde silinen mesajlar arkadaşınızın engelini açtığınızda birkaç adımla geri getirilebilir.

Mesajların geri gelmesi için engellediğiniz kişinin engelini açmanız şarttır. Bunun için hesabınızın Ayarlar kısmına giriş yaparak Gizlilik ve Güvenlik bölümüne girin. Buradan Engellenmiş Kullanıcılar bölümünü açarak engeli kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayıp engeli kaldırın.

Engel kalktığında kişiyle olan mesajlaşmalarınız da otomatik olarak mesaj kutunuza geri gelecektir. Eğer amacınız sadece mesajlara ulaşmaksa ve kişiyi yeniden engellemek istiyorsanız mesajları başka bir alana kopyalayarak kişiyi tekrardan engelleyebilirsiniz.

Sildiğiniz mesajlara ulaşım sağlayabileceğiniz bir başka yöntem de Facebook hesabınız üzerinden gerçekleşir. Bu özelliği kullanabilmek için uygulamaya Facebook hesabınız üzerinden giriş yapmanız gerekir. Silinen mesajlara ulaşabilmek için Facebook hesabınızda Gelen Kutusu bölümüne tıklayın. Bu bölümün sol üst kısmında Instagram Direct yazan bölüme tıkladığınızda orada konuştuğunuz tüm kişilerle mesajlarınızı bulabilirsiniz. Fakat bu da kesin bir yöntem değildir.


Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Android

Instagram silinen mesajları kesin olarak geri getirmenize yarayacak herhangi bir özellik sunmuyor. Bu özelliği size sunduğunu söyleyen başka uygulamalar da sizden kişisel bilgilerinizi istediği için güvenli değil. Instagram eski mesajları görme biraz da şansa bağlı bir durum oluyor. Facebook yöntemi sık kullanılıyor ama her zaman işe yaramıyor.

Üçüncü kişilerin yaptığı uygulamaları tavsiye etmemekle birlikte hesabınızın bilgilerini kimseyle paylaşmamanız sizin için daha faydalı bir yol olur. Bu uygulamalar telefonunuzda boşu boşuna yer kaplıyor ve sizin için vakit kaybı oluyorlar yalnızca. Uygulamayı kullanırken girdiğiniz her kişisel bilgi üçüncü kişilerin eline geçmiş oluyor ve onlara bu bilgileri kullanma hakkı vermiş oluyorsunuz.

Mağdur olmamak için bu tarz programlardan uzak durmalı ve mesajları silme işlemini yaparken daha dikkatli olmalısınız. Çünkü silinen mesajları geri getirmenin kesin bir yolu ne yazık ki yok. Böyle bir özellik ancak Instagram uygulamasının kendisi size izin verdiği zaman gerçekleşebilir.

Instagram uygulamasında hiçbir mesaj yedeklenmediği için sonradan onlara erişim de mümkün olmuyor. Yapabileceğiniz tek şey uygulamanın yöneticilerine mesaj atarak onlara durumu açıklamak olabilir. Örneğin ailesel bir durumsa ve mahkeme kararı çıkarsa silinen mesajları bu kararla birlikte uygulamadan talep edebiliyorsunuz. Eğer ortada yasal bir süreç varsa uygulama çoğu zaman sohbet geçmişini kişiye gönderiyor.