Clubhouse Nedir? Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Cluphouse nedir? Clubhouse, bir sosyal ağ platformudur. İnsanlar bu platformu genellikle sohbet amaçlı kullanırlar. İçinde sohbet odalarının bulunduğu bu sosyal ağ platformunda bu sohbet odalarına girerek ya da bu sohbet odalarından birini kendiniz oluşturarak insanlarla tanışabilir veya insanların birbirleriyle tanışmalarına vesile olabilirsiniz. Alpha Exploration tarafında 2020 Nisan ayında piyasaya sürülmüştür.


Bu tarihte uygulamaya kayıt yapan insanların sadece sesli sohbet ile iletişim kurabilmeleri mümkündü.

Clubhouse, IOS kullanıcıları tarafından kullanılabilmekte olan bir uygulamadır. Android versiyonu için çalışmalar yürütülüyor olsa da şuan için android için bir versiyonu bulunmamaktadır. Clubhouse kullanmak istiyor iseniz IOS kullanıcısı olmanız bir zorunluluktur. Kısmen yeni bir uygulama olduğu için insanların kafasında güvenli olup olmadığına dair soru işaretleri olsa da şu ana kadar ciddi boyutta hiçbir güvenlik problemi yaşanmamıştır.


Clubhouse’da Takipçi sayınızı nasıl arttırabilirsiniz


Büyük sohbet odalarına katılmak size ciddi oranda takipçi kazandıracaktır.

  • Genellikle ilgi alanlarınızın olduğu odalara katılın. Söylediğiniz herhangi bir söz insanların ilgisini çekebilir.
  • Moderatörler eşliğinde oturum başlatın, konuyu başlatan kişi siz olun.
  • Oluşturduğunuz odaları seri haline getirin.
  • Kendinizin bir marka olduğunu unutmayın.
  • Ağzınızdan çıkan her şeye, hal ve hareketlerinize çok dikkat edin.

MedyaBayim olarak Clubhouse servisleri de Smm Panel hizmetimiz kapsamındadır.


Clubhouse Çalışma Mantığı

Clubhouse çalışma mantığı nedir? Clubhouse;


  • Sesli Sohbet
  • Twitter Bağlama
  • İnstagram Bağlama
  • Özel Oda Açma
  • Arama Özelliği

Özellikleri bulunan bir sosyal ağ platformudur. Clubhouse çalışma mantığı kullanıcıların birbiriyle iletişime geçmesidir. Böylece sohbet ve bilgi aktarımı yapılmasına olanak sağlar. Clubhouse uygulama içindeki topluluğun birbiri arasındaki sohbetlere ev sahipliği yapma, katılma ve dinlemeleri için oluşturulan bir yerdir. Uygulamada oda listeleri gösterilirken bunun yanı sıra odalarda kimlerin olduğunu gösteren bir liste de bulunuyor. Bunu bir podcast yayını olarak düşünebiliriz.


Yeni insanlarla tanışabilir ve fikirlerini bu insanlarla paylaşabilirsin. Bu platformda fotoğraflarınız, yazdıklarınız ya da videolarınız yok, ses kayıtlarınız var. Yani görünüşünüzle değil, yazma becerinizle değil fikirleriniz, iletişiminiz ve diksiyonunuz ile var oluyorsunuz. Ortak fikirlerde buluştuğunuz insanlarla ya da ortak ilgi alanlarında buluştuğunuz insanlarla tanışıp, sohbet edip, muhabbetinizi ilerletebilir ve iyi dostluklar kurabilme imkanına sahip olabilirsiniz.


Clubhouse Takipçi Arttırma

Clubhouse takipçi satın al işlemi için ulaşabileceğiniz tonla site var ama her takipçi satın alma işlemi gibi bunda da iyice bir araştırma yapıp oldukça güvenli bir site bulmanız gerekli. Henüz istenilen sayılarda takipçi satın alma işlemi yapılamasa 250 adet kadar takipçi gönderilebilir. Bu işleme günümüzde fazlasıyla talep var ve bu gönderilen takipçilerin organik olması için az miktarda satış yapılıyor.


Clubhouse’a üye olmak çok zor olduğu için diğer sosyal medya platformlarına göre daha az kullanıcı sayısına sahiptir. Kullanıcının az olması sebebi ile kaynaklı takipçi sayıları da diğer platformlardaki kadar çok olmuyor. Bu sebeple insanlar clubhouse takipçi satın al işlemine yöneliyorlar. Ya da fikirlerini daha fazla insana ulaştırmak isteyen kullanıcılar ön plana çıkabilme amacı ile hesaplarını yükseltmek istiyorlar. Bu gibi durumlarda takipçi satın alma sıkça başvurulan bir yöntem oluyor.


Clubhouse takipçi sayınızın artması etkileşim oranınızı etkileyeceği için bu artış diğer kullanıcıların gözüne çarpacak ve dikkat çekecektir. Bu sayede clubhouse fenomenleri arasında da yer alabilirsiniz ve kendinizi insanlara tanışma şansınızı arttırmış olacaksınız. Takipçi sayınızın artması aynı zamanda kurduğunuz sohbet odalarını da daha fazla ön plana çıkaracak ve daha fazla ilgi görmesini sağlayacaktır.