Youtube Videolarını Reklamsız İzlemenin Yolları

Youtube Premium geçtiğimiz senelerde sitenin kullanıcılarına sunduğu ücretli bir hizmet. Aylık belirli bir ücret karşılığında reklam olmadan videoları izleyebilme, ekranı kapatsanız da arka planda videonun oynatılmaya devam edilmesi, videoları başka programa gerek kalmadan indirme gibi pek çok özelliği kullanıcılarına sundu.

Fakat ücret ödemeden de Youtube üzerinden reklamsız bir şekilde video izleyebilmek mümkün. Reklamsız izlemenin yollarından biri web tarayıcısı ile giriş yaptığınızda AdBlock özelliğini kullanmaktır. Eklenti olarak tarayıcınıza ekleyip aktifleştirmeniz yeterlidir.


Yalnızca web üzerinden değil mobil cihazlardan üzerinden giriş yaptığınızda da reklamsız izleme şansınız vardır. Bunun için site Youtube Go adlı bir hizmet sunuyor. Google’ın kendisinin çıkardığı bir uygulama olduğu için kullanımı son derece güvenli. İnternetiniz çok iyi çekmiyorsa ya da yavaşsa bu uygulamayı kullanarak reklamlardan kurtulabilirsiniz. Adblocker özelliği taşıyan bu uygulama çevrimdışı çalışır. İndirmek istediğinizde herhangi bir ücret talep edilmeden kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda istediğiniz videoları indirebilme fırsatı da sunuyor.


Kahve fiyatına binlerce YouTube abone anında kanalınızda! 

%100 Şifresiz İşlem | Gerçek Kullanıcılar | Garantili Hizmet | Hızlı teslimat | 7/24 Canlı Destek


Normal Youtube uygulamasını kaldırdıktan sonra Youtube Go uygulamasını yüklerseniz kaybedeceğiniz bir durum olmaz. İçeriklerde hiçbir farklılık yoktur ve kullanımı birebir aynıdır. Reklamsız olarak yayın yapan uygulama çok kişi tarafından bilinmediği için henüz bu politikasını sürdürmekte kararlı. Reklamlar canınızı sıkıyorsa bu yollarla videoları izlemekten daha fazla keyif alabilirsiniz. Reklam engelleme programları yalnızca Youtube değil diğer sitelerdeki reklamları da engeller.


Reklamsız Youtube İzlemenin Yolları Nelerdir?

İzlediğiniz videoların reklamlar tarafından bölünmesi sizi rahatsız ediyorsa bu durumdan kurtulmanın yolları vardır. Reklamsız Youtube apk yüklemesi ile Android cihazlarınız için videolarınızı kesilmeden izleyebilirsiniz. Tüm tarayıcılar için geçerli olan reklam engelleyici programlar da vardır.


Arama motorlarına reklam engelleyici olarak yazdığınızda kullanılan popüler uygulamalar karşınıza çıkar. Popüler programları kullanmak oldukça güvenlidir. Sizden herhangi bir ücret talep etmezler. Video izlerken kesinti yapan reklamları ortadan kaldırarak izleme kalitenizi arttırırlar.


Eklentiyi tarayıcınıza kurmak için sitesinden indirdikten sonra kurulum gerçekleştirmeniz yeterlidir. Tarayıcı otomatik olarak eklentiyi algılar ve eklentiyi aktif tuttuğunuz sürece izlediğiniz her video reklamsız olarak oynatılır. Eklenti programları yalnızca videoları değil bazen görsel olarak karşınıza çıkan reklamları da engelleyebiliyor.


Örneğin alışveriş yapmak için bir siteye girdiğinizde size özel ürünlerin reklamları bu sebeple çıkmayabilir. Bu gibi durumlar yaşamak istemiyorsanız eklentiyi aktif olmaktan çıkarmanız yeterlidir. Youtube Premium üyesi olduğunuzda reklamlar otomatik olarak ortadan kalkıyor ama ücret ödemeden reklamları ortadan kaldırmak isteyen kişiler için de bu tarz yardımcı olacak programlar mevcut.


Bir diğer reklam engelleme yöntemi de Youtube sitesine girdiğinizde com uzantısından sonra “.” işareti eklemek. Bu kodu yazdığınızda reklamlar otomatik olarak engellenmiş oluyor. Bu kod yazımını yalnızca web tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz henüz mobil cihazlar için geliştirilmiş bir kod yazımı bulunmuyor.


Reklamsız Youtube İçin Ücretler Nasıl?

Youtube kendi çıkardığı Premium özellik sayesinde kullanıcılarına belirli bir ücret karşılığında reklamsız izleme fırsatı sunuyor. Premium olduğunuzda aylık ücret kartınızdan çekiliyor. Dilerseniz aile paketi alma şansınız da var. Youtube kids uygulaması da en son çıkan yeniliklerden biri.


Yalnızca çocuklara özel yayın yapan uygulama 13 yaş altındaki çocuklara hitaben yayınlar yapıyor. Mobil cihazlara uyumlu olan uygulama Türkiye’de de birçok kullanıcıya sahip. Çizgi film ve çocuklara özel yayınlar ile 4 yaşın altındaki çocuklar için de pek çok içerik mevcut.


Uygulama herhangi bir ücret talep etmiyor. Yalnızca çocuklara yayın yapıldığı için güvenlik önlemleri de oldukça aktif. Uygulamayı indirdikten sonra oturum açarak hemen çizgi filmleri çocuğunuzla birlikte izlemeye başlayabilirsiniz. Uygulamada olan özelliğe göre ebeveyn olarak çocuğunuzun izleyebileceği içerikleri özel olarak seçebilir ve bir liste oluşturabilirsiniz.


Ebeveyn oturumu açtığınızda kanalın kontrolü tamamen sizde olur. Çocuğunuzun erişim sağlamasını istemediğiniz kanalları engelleyebilirsiniz. Çocuğunuzun video izlerken reklamlarla karşılaşmasını istemiyorsanız reklam engelleyici programları kullanabilir ya da Premium üyelik satın alabilirsiniz.


Web sitesi uzantısına konulan “./” işareti sayesinde reklamsız olarak izlenebilmesi aslında Youtube için bir açık demektir. Bu sebeple ileriki zamanlarda bu özellik uygulama tarafından kapatılabilir. Reklamsız olarak izlemenin en kesin yolu reklam engelleyici eklentiler olarak görülüyor. Premium üye olarak da hiç uğraşmadan dilediğiniz videoyu izleme imkanınız var.


Kahve fiyatına binlerce YouTube abone anında kanalınızda! 

%100 Şifresiz İşlem | Gerçek Kullanıcılar | Garantili Hizmet | Hızlı teslimat | 7/24 Canlı Destek